Başkan Mehmet Dere Türkiye’deki partiler arasında 4’üncü sıraya yükseldik - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

27 Eylül 2022 - 05:00

Başkan Mehmet Dere Türkiye’deki partiler arasında 4’üncü sıraya yükseldik

Başkan Mehmet Dere Türkiye’deki partiler arasında 4’üncü sıraya yükseldik
Son Güncelleme :

23 Eylül 2022 - 10:05

26 views

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte, kentteki basın mensuplarıyla bir araya gelen Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Dere; “Sahadaki tespitlerimizde gördük ki kime varsak; “Neredesiniz, neden bu kadar geç kaldınız” diyorlar. Geldiğimiz sonuç ise, Türkiye yanıyor, Milli Görüş’ü arıyor” dedi.
Kent merkezinde bulunan bir restoranda düzenlenen basın toplantısında, partisinin ve ülkesinin gündemini değerlendiren Yeniden Refah Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Dere, partisinin üye sayısında Türkiye’deki partiler arasında 4’üncü sıraya yükseldiğini belirtti. Özellikle son 2 aydaki artış gösteren üye sayısında en çok yükseliş gösteren parti konumunda olduklarını ifade eden Dere, anketlerde çıkan sonuçların önüne 2 koyulması halinde gerçek oy oranlarının görülebileceğini söyledi. Gelen zamlarla ekonominin adeta kilitlendiğini vurgulayan Dere, bu sorunların çözümünün Milli Görüş’te olduğunu dile getirdi. Muhalefeti ve 6’lı masayı da eleştiren Dere, CHP’yle ayın masada olmanın ve HDP’ye bakanlık verme gibi düşüncelerin Osmanlı tokatını hak ettiğini ifade etti.


SON 2 AYDA HIZLA BÜYÜYEN 2. PARTİ OLDUK

Dere, şunları kaydetti: “2019 yılının Kasım ayında Hacı Bayram Veli Hazretleri’nin manevi huzurunda bir Cuma günü dualarla kurulan Yeniden Refah Partimiz Ankara Arena’da 60 bin kişinin katılımıyla Cumhuriyet Tarihimizin en coşkulu kongresini yapmış akabinde halkımızdan başka hiçbir desteğe ihtiyaç duymadan 81 il 922 ilçede kuruluşunu tamamlamış; geçen 3 yıl içerisinde 330 bin üye sayısına ulaşarak partiler arasında üye sayısında ilk 4’e girmiştir. Son iki aydır yargıdaki üye sayısı açısından en hızlı büyüyen parti olmuş, diğer partilerin hepsini geçerek şampiyon olmuştur. Hal böyle iken patronuna hizmet eden medya bizi anketlerde bile göstermekten kaçınmıştır. Son iki ayda mızrak çuvala sığmayacağından anketlerde yüzde 3-yüzde 4 göstermeye başlamışlardır. Bu manzarayı biz Rahmetli Erbakan hocamız zamanından hatırlıyoruz. Muhterem hocam birinci 40 yılda derdi ki; “Bana bak TRT’ci yahu sen akşama kadar burda çekim yapıyorsun kameraya bant mı koymuyorsun. Yoksa çekmiyor musun? Akşam bakıyorum bakıyorum; haberlerde hiçbir şey yok” derdi. Aldığı talimatı uygulayan kameracı ne desin? Şimdi de aldığı talimatla hareket eden anketçiler gerçekleri gizliyorlar. Yine hocam derdi ki; “Siz bu anketlerin oranına bakmayın onların açıkladıkları yüzdenin önüne bir koyun gerçek oy oranımızı görürsünüz” derdi. Şimdi ise Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan da diyor ki; “Biz ikinci 40 yıldayız. Anketörlerin anketlerinin önüne 2 koyarsanız gerçek oy oranımızı görürsünüz” diyor. Bizde diyoruz ki; “Bu seçim Yeniden Refah Partisi’nin seçimi olacak. Allah’ın izniyle sandıkları patlatacağız” diyoruz.

EN ÇOK MEYDANLARDA OLAN PARTİ BİZİZ

Miletimizin memleketimizin hali nedir? Çarşı çarşı, sokak sokak Türkiye’mizde en çok meydanlarda olan parti biziz. Karış karış toprağımızı geziyor, milletimizi dinliyor, sorunları tespit ediyor ve çözümlerini arıyoruz. İşte bu tespitlerimizde gördük ki kime varsak; “Neredesiniz, neden bu kadar geç kaldınız” diyorlar. Geldiğimiz sonuç ise, Türkiye yanıyor, Milli Görüş’ü arıyor. Neden yanıyor? Ekonomik sebeplerden dolayı yanıyor.

EKONOMİ KİLİTLENDİ

Ülkemiz ekonomimiz zor günlerden geçiyor. Son 8 ayda; elektriğe evlerde yüzde 109-212 arası, ticarethanelerde yüzde 177 ile 269 arası, sanayide yüzde 408 zam geldi. Doğalgaza son 8 ayda evlerde yüzde 174; orta büyüklükteki sanayide yüzde 277; büyük işletmelerde yüzde 379 zam geldi. Gelen zamlarla ekonomi adeta kilitlenmiş durumdadır. Nasıl üretecek nasıl ihracat yapacaksınız? Küçük esnaf vitrinin lambasını yakamaz hale gelmiş, bu sıcakta buram buram terliyor, klimasını çalıştıramıyor. Ülkede pahalılık enflasyon almış yürüyor. Bir avuç rantiyeci ve bankaların karı 7 ayda 417 kat artmış. Hükümet açıklıyor orta vadeli programda 2023 de 201 milyar TL, 2024 yılında 461 Milyar TL, 2025 yılında 659 milyar TL bütçe açığı öngördüklerini söylüyorlar. Yine bu programınızda bütçe açığını kapatmak için borç alacaklarını söylüyorlar. Aldığınız borçlara 2022 de 329 milyar TL, 2024’de 565 milyar TL, 2025’de 774 milyar TL faiz ödeyeceğinizi yazıyorsunuz. Hani nas vardı? Nasıl bir mantığınız var? Sizler rantiyecilerin , faizcilerin iktidarı mısınız? Yoksa halkın mı? Halkın diyorsanız bu halkı bu kadar neden perişan ediyorsunuz? Faizcilere adeta bayram yaptırıyorsunuz.
20 MİLYON VATANDAŞIMIZ DİLENCİ DURUMUNA DÜŞTÜ

İktidarınız milyonlarca insanımızı açlık sınırının altında yaşamaya mahkum ediyor, ülkede fakirlik var yoksulluk var diyeni en yüksek makamdan kınıyorsunuz. “Böyle bir durum yok” diyorsunuz. Bizse sizin resmi olarak açıkladıklarınızı size delil olarak sunuyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanların kendi ağızlarından yapılan açıklamalarda durum ayna gibi görünüyor.Ülkemizde 5.5 milyon insan icralık olmuş; ödemede acze düşmüşler. Sayın Cumhurbaşkanımız açıklama yapıyor; “5.5 milyon insanımızın 2 bin TL’ye kadar olan borçlarını sileceğiz” diyor. 4 milyon hane elektrik faturasını ödeyemiyor. Resmi verilerle göre, geçen sene 2 milyon 345 bin hane elektrik faturası desteği almış. Bu sene bunu 4 milyona çıkaracakmış. 4 milyon hane elektrik faturasını ödeyemez durumdaymış. Yine resmi verilere göre, geçtiğimiz kış 4 milyon haneye doğalgaz desteği, kömür desteği yapılmış. 4 milyon hane de doğalgaz ve kömür desteğini alamamış. Yani 4 milyon hane yaklaşık 20 milyonun kişi eder milleti dilenciye döndürmüşsünüz. Fakirliğe, yoksulluğa, acze bakın.

KENDİ DEDİKLERİNİ KENDİLER YALANLIYORLAR

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanımız açıklıyor; Geçen sene 5,7 milyon haneye sosyal yardım yapılmış. 5,7 milyon hane, 20 milyon insan yapar. Bu ülkede 20 milyon insan temel ihtiyacını karşılayamıyor. Yine bakanlığın açıklamasında geçen sene 11 milyon 362 bin vatandaş gıda yardımı yapılmış. Düşünebiliyor musunuz? 11 milyon 362 bin vatandaş beslenme ihtiyacını karşılayamıyor. Yine sayın bakanımız açıklıyor. “Bu sosyal destek paketlerinden bu sene en az 17-18 milyon vatandaş yararlanacak” diyorlar. Bunu övünülecek bir şey gibi söylüyorlar. “Bu ülkede işsizlik, açlık, yoksulluk yok” diyorlar. Kendi dediklerini kendileri yalanlıyorlar; ne konuştuklarının farkında değiller.

20 YILDA 520 MİLYAR DOLAR FAİZ ÖDENMİŞ

Ak iktidarının Maliye ve Hazine Bakanlığı verilerinde, 2002’den 2022’ye kadar 520 milyar dolar faiz ödemişler. 500 bin aileye bedava konut verecek parayı faize ödemişsiniz. İktidara devam ederlerse; “110 milyar dolar daha faiz ödeyeceğiz” diyorlar. İşte Cennet vatan Türkiye’mizdeki yangının delilleri. Bu yangının bitmesi için milletimiz halkın iktidarını, Milli Görüş’ü arıyor.
MUHALEFETE ELEŞTİRİ

Muhalefete gelince; 6’lı masa etrafında iktidardan kopup toplanan 2 parti yetkilileri;13 yıl iktidarın en etkili makamlarındaydınız. FETÖ emretmeden devletin hiçbir kademesine görevli bir memur dahi atamadınız. Bu ülkeyi çıkmaza sokacak bütün ekonomik kararları sizler aldınız. Ülkeyi ‘Haim Naum Planına’ adım adım kurban ettiniz. Ekonomiyi çökertecek, bütün borçları sizler aldınız. “Şimdi biz suçsuzuz” diyorsunuz. Buna kargalar bile güler. Sanki bu çöküşün dışındaymış gibi, halkımıza ümit dağıtmaya çalışıyorsunuz. Halk dilinde bir söz vardır; ‘Geçti borun pazarı, sür eşeğini Niğdeye’ derler. Milletimiz sizleri biliyor. Başlamışınız güçlendirilmiş parlamenter sistem diye bir şey çıkartıyorsunuz. Bu millet Güneş Motelleri unutmadı, darbeleri unutmadı, aylarca kurulmayan hükümetleri unutmadı, koalisyonlarda dönen pazarlıkları unutmadı. Önemli olan işbirlikçi zihniyete sahip olmamanız. Vatanı ve milleti düşünmenizdir. Vatan, millet ve manevi değerler sevgisi olmazsa sistem ne yapsın? Zaten 6’lı masanın büyük ortağının fikirleri etrafında toplanmanız sizin hangi değerlere saygılı olduğunuzu ortaya koyuyor. Ne amaçla orda olduğunuzu da gösteriyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam