GENÇMAR 2. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

16 Haziran 2024 - 13:04

GENÇMAR 2. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI

GENÇMAR 2. OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULU YAPILDI
Son Güncelleme :

29 Ekim 2023 - 16:21

Genç Kahramanmaraşlılar Derneği 2.Olağanüstü Genel Kurul Toplantısını 28.10.2023 tarihinde gerçekleştirdi. Üyelerin yoğun katılım gösterdiği Genel Kurul Toplantısı, Genç Kahramanmaraşlılar Derneğinin Genel Merkezinde yer alan salonda yapıldı.

Açılış konuşmasında 4 yıldır büyük bir onurla ve gururla yürütmüş olduğu Genç Kahramanmaraşlılar Derneği Başkanı olarak bugün burada son konuşmasını yaptığını söyleyen Dernek Kurucu Başkanı Mehmet Ali Ecerkale, bir STK’nın olması gerektiğine inandıkları yerde “siyaset üstü bir alanda” durarak hemşehrilerinin sevgisini ve takdirini kazandıklarını vurguladı.

Kendi isteğiyle Başkanlık görevinden ayrılıyor olmasının Derneğin kişilere bağlı bir yapı olmaması ve sivil toplum mücadelesinin ilkeler etrafında yürütüyor olmalarından dolayı olduğunu vurgulayan Ecerkale, Vatanperverliği, Kahramanmaraş sevdası ve memleket meselelerine olan duyarlılığı dolayısıyla üstleneceği vazifeyi hakkıyla yerine getireceğinden en küçük bir şüphe duymadığı Mustafa Seyithanoğlu’na emanet ettiğini söyledi.

Toplantı nisabının sağlanmasının ardından Divan Kurulu Başkanı tarafından Gündem Maddeleri tartışmaya açıldı.

Başkan Yardımcısı Mevlüt Döndüoğlu Derneğin Faaliyet Raporunu sunarken özellikle Asrın Felaketinde Kahramanmaraş’a yönelik olarak gerçekleştirdikleri akaryakıt desteği, hemşehrilerimizin deprem bölgesinden tahliyesi, Ankara’ya gelen 100 aileye konaklama imkanı, Kahramanmaraş’taki dağıtım merkezlerine 20 ton kuru gıda yardımı, 300 koli erzak yardımı, çıkan temiz su ihtiyacının sağlanmasına yönelik olarak 50 ton içme suyu yardımı, deprem sonrası Ankara’ya yerleşen Kahramanmaraşlı ailelere market alışveriş kartı dağıtımı faaliyetlerine değindi.

Genel Kurulda bir önceki Yönetim Kurulunun ibrasının ardından yeni Yönetim Kurulunda görev alacak kişilerin oylaması yapılarak yeni Yönetim Kurulu Belirlendi.

Kahraman şehrimiz için gururla mücadele edebilmelerini sağlayan cumhuriyet için, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm silah arkadaşlarını şükranla yad ederek konuşmasına başlayan Yeni Başkan Mustafa Seyithanoğlu, yeni dönemde tüm motivasyonlarının deprem sonrası toparlanma süreci olacağını vurguladı. Bu sebeple yönetim kuruluna afet ve sosyal yardımlaşma komisyon başkanlığı pozisyonunu eklediklerini söyleyen Seyithnoğlu, depremden sonra gönüllü STK’cılık döneminin sona erdiğini, artık Kahramanmaraş için herkesin taşın altına elini koyması gerektiğini ifade etti.

Yönetim Kurulunda şu isimler yer aldı:

DENETİM KURULU ÜYELERİ (ASİL)

1 Denetim Kurulu Üyesi (Asil) Mehmet Ali ECERKALE

2 Denetim Kurulu Üyesi (Asil) Serkan DOĞAN

3 Denetim Kurulu Üyesi (Asil) Aziz AKSU

DENETİM KURULU ÜYELERİ (YEDEK)

1 Denetim Kurulu Üyesi (Yedek) Turan TÜRK

2 Denetim Kurulu Üyesi (Yedek) Ferhat KARSLI

3 Denetim Kurulu Üyesi (Yedek) Furkan EKİCİ

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ (ASİL)

Başkan Mustafa SEYİTHANOĞLU

Başkan Yardımcısı Tarık KIRAÇ

Başkan Yardımcısı Mevlüt DÖNDÜOĞLU

Genel Sekreter

Ahmet DUT

Genel Sayman Tarık Turan AKBAŞ

Afet ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı

Yönetim Kurulu Üyesi

Bahadır PAKSOY

AR-GE Komisyonu Başkanı

Yönetim Kurulu Üyesi

Burak PEHLİVAN

Bürokrasi Komisyonu Başkanı Yönetim Kurulu Üyesi Akif GÖKTÜRK

Eğitim ve Kültür Komisyonu Başkanı

Yönetim Kurulu Üyesi Adem ANTÜRK

Tanıtım ve Medya Komisyonu Başkanı

Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet GEVRİ

Yerel Yönetimler Komisyonu Başkanı

Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Melih BEKLER

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ (YEDEK)

Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek) Şehnaz TÜRKKORUR

Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek) Ali ERDOĞAN

Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek) Emine ESEN

Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek) Tolga ÇAYIRCI

Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek) Nejla ECERKALE

Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek) Ayşegül ARSLAN

Yönetim Kurulu Üyesi (Yedek) Erdoğ

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam