GİRİŞİMCİLERİN BÜYÜK HATALARI ÇIKTI - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

23 Şubat 2024 - 00:38

GİRİŞİMCİLERİN BÜYÜK HATALARI ÇIKTI

GİRİŞİMCİLERİN BÜYÜK HATALARI ÇIKTI
Son Güncelleme :

11 Temmuz 2023 - 9:44

Girişimcilerin başucu kaynağı olma misyonuyla hazırlanan Girişimcilerin Büyük Hataları kitabı çıktı. Mürsel Ferhat Sağlam’ın kaleme aldığı kitap, Branding Türkiye Yayınları tarafından yayınlandı.

2000’li yıllarda hızla gelişen ve yaygınlaşan dijitalleşmeyle birlikte hem kavramsal hem de işlevsel olarak yeni bir boyut kazanan girişimcilik hakkında bugüne dek çok tanımlama, çok araştırma, çok tavsiye, çok örneklem ve çok başarı hikâyesi anlatıldı. Ancak şimdiye dek hiç kimse girişimcilerin hatalarından bahsetmedi. Bu realiteden yola çıkılarak hazırlanan Girişimcilerin Büyük Hataları kitabı, her şeyin bu kadar hızlı, çeşitli ve kolay olduğu bir çağda neden hâlâ girişimlerin %80’inden fazlasının ilk birkaç yılda battığını açıklıyor.

Girişimcilerin Büyük Hataları Çıktı!

Dijital Markalaşma Uzmanı, Akademisyen, Yazar ve Mentor Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan Girişimcilerin Büyük Hataları çıktı! Branding Türkiye Yayınları etiketiyle yayınlanan ve her başarısız girişimcinin yaptığı 12 hatanın metodolojik olarak derlenip jenerik başlıklarla isimlendirildi kitapta yer alan hatalar ise şöyle;

· Polyannacılık

· Plansız Başlangıç

· Zengin Kalkışı

· Şöyle Duydum

· Ben Bana Yeterim

· Gösteriş Merakı

· Tek Yol Reklam

· Stratejisizlik

· Eğitimsizlik

· Vazgeçememek

· Yüksekten Uçmak

· Mentörsüzlük

Arka Kapak

Girişimcilerin başucu kaynağı olma misyonuyla Mürsel Ferhat Sağlam tarafından kaleme alınan kitabın arka kapak metni;

“Dijital teknolojideki gelişmeler, sermayenin çeşitlenmesi, teknolojik ilerleme, bilgiye erişimin kolaylaşması, iş dünyasındaki dönüşüm, sürdürülebilir ekonomi, devlet destekleri, vizyoner yatırımcılar derken kendimizi ” girişimcilik” diye bir ekosistemde bulduk. Peki bu ekosistemde gerçekten de her şey mükemmel mi yoksa bir balonun peşinde miyiz?”

Kitabı satın almak için; https://www.shopier.com/brandingturkiyeyayinlari

Mikro siteyi ziyaret etmek için; https://linktr.ee/girisimcilerinbuyukhatalari


Yazar Hakkında I Mürsel Ferhat SAĞLAM

Mürsel Ferhat Sağlam, 16 Nisan İstanbul doğumludur. Namık Kemal Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü, Beykent Üniversitesi Tarih Bölümü, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü ve Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler Ve Reklamcılık Bölümü mezunudur. Beykent Üniversitesi’nde Tarih alanında yüksek lisans yapmıştır. Akademik kariyerine Halkla İlişkiler ve Reklamcılık alanında doktora seviyesinde devam etmektedir. Ajans Paradise ve Branding Türkiye girişimleri arasında yer almaktadır. “Dijital Markalaşma”yı kavramsallaştırarak sosyal bilimlere ve iletişim literatürüne kazandıran Mürsel Ferhat Sağlam’ın kavramsallaştırdığı diğer terimler ise; 3F Fenomeni, Kurumsal İletişim 2.0, İçerik Türleri Hiyerarşisi Modeli şeklindedir. Sektörel ve edebi türlerde yayınlanmış 22 kitabı bulunan Sağlam, girişim mentörlüğü yapmanın yanı sıra podcast yayıncısı ve radyo programcısıdır.

Kitapları

· Günübirlik Sonsuzluk

· Var Say

· Raygan

· Aşkzade

· Stratejik Marka Yönetimi

· Dijital Markalaşma

· Derleme – I

· Derleme – II

· Derleme – III

· Derleme – IV

· Derleme – V

· Koronavirüs Sonrası İş Hayatı Raporu

· Günün Gündemi 2020

· Index 1.0

· Index 2.0

· Index 3.0

· Günün Gündemi 2021

· Index 4.0

· Index 5.0

· Günün Gündemi 2022

· İçeriklerce

· Girişimcilerin Büyük Hataları

Podcast Serileri

· Hani Kurumsaldık

· Girişimcilerin Büyük Hataları

· Kurumsal İletişim 2.0

· İçeriklerce

· Dijital Markalaşma Sohbetleri

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam