Kahramanmaraş’ta Belediyelerde Tasarruf Planı - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

18 Temmuz 2024 - 16:50

Kahramanmaraş’ta Belediyelerde Tasarruf Planı

Kahramanmaraş’ta Belediyelerde Tasarruf Planı
Son Güncelleme :

02 Haziran 2024 - 20:59

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz tarafından açıklanan tasarruf genelgesi çerçevesinde, kamu kurumları ve belediyelerde önemli tedbirler alınıyor. AK Parti’li belediyeler de bu kapsamda tasarruf maddeleri hazırladı ve uygulamaya geçiriyor.

Tasarruf Maddeleri Detaylandı


Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ve Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in duyurduğu tasarruf tedbirleri, AK Parti’li belediyeler tarafından da hayata geçirilmeye başlandı. İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah’ın haberine göre, AK Parti’li belediyeler, kamuda tasarruf için genelgeler yayınladı ve 10 farklı başlık altında topladı.


Tasarruf Planı Detayları
Makam Araçlarının Azaltılması: Belediyeler, makam araçlarına sınırlandırmalar getiriyor ve birim amirlerinin kullanımına da kısıtlamalar getiriyor.
Hizmet Araçlarının Ortak Kullanımı: Birim amirlerinin araç havuzundaki hizmet araçlarından ortak yararlanması sağlanıyor.
Yakıt Limiti Sınırlaması: Aylık yakıt limiti belirlenerek sınırlamalar getiriliyor.
Fazla Mesai Kaldırılıyor: Fazla mesai uygulaması kaldırılıyor ve vardiyalı sistem getiriliyor.
Etkinliklerin Kısıtlanması: Belediyeler, etkinliklerde kısıtlamalar yapıyor.
Hediyelerin Alınmaması: Hediyelerin alınması uygulamasına son veriliyor.
Baskılı Malzemelerin Kısıtlanması: El broşürü, tanıtım kataloğu gibi baskılı malzemelerin alınması kısıtlanıyor.
Tanıtım ve Ağırlama Giderlerinin Kısıtlanması: Tanıtma ve ağırlama giderlerinde kısıtlamalar yapılıyor.
İlanlara Kısıtlama Getirilmesi: İlanlara kısıtlamalar getirilerek harcamalar azaltılıyor.
Araç Bakımlarının Belediye Atölyelerinde Yapılması: Araç bakımları belediyenin atölyelerinde yapılacak.
Sonuç ve Değerlendirme
AK Parti’li belediyelerin uygulamaya koyduğu tasarruf planının, kamu kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlaması ve mali disiplini güçlendirmesi bekleniyor. Bu adımların, Kahramanmaraş’taki belediyelerin ekonomik sürdürülebilirliğine olumlu katkı yapması hedefleniyor.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.