Kahramanmaraş’ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

16 Mayıs 2021 - 09:23

Kahramanmaraş’ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş’ta Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Toplantısı Yapıldı
Son Güncelleme :

10 Mart 2021 - 6:24

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu” 2021 yılının 1. Dönem toplantısı, Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında yapıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Coşkun, “Yaşam ve doğa kadının emeği ile hayat bulmaktadır. Kadın emeği, sadece aileyi var etmekle kalmaz; dünyanın dönüşüne de geleceğin oluşumuna da katkı sunmaktadır. Günümüz dünyasında ortaya çıkan gelişmeler, insani değerlerin yaşatılması ve güçlendirilmesini önemli kılmaktadır. Bu nedenle, kadınların güçlenmesinin önemini sadece cinsiyet temelli bir anlayışla açıklamak, gelecek nesilleri büyütme, yetiştirme ve aileye güç katma değerini göz ardı etmek mümkün değildir. Dolayısıyla kadının güçlenmesi, bireysel hak ve menfaatlerine erişim sağlaması; aile ve toplumsal yapımızın güçlenmesi bakımından son derece hayati bir hedeftir” dedi.

Vali Coşkun ayrıca; Ülkemizde son 20 yılda, kadının toplumsal statüsünün güçlendirilmesi, kadın-erkek fırsat eşitliğinin sağlanması, kadının insan haklarının korunması, kadına yönelik şiddet ve istismarın ortadan kaldırılması konularında reform niteliğinde anayasal ve yasal düzenlemeler yapılmıştır” diye konuştu.

Toplantıda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından kadına yönelik şiddet alanından yapılan çalışmalar, alınan kararlar ve ilgili kamu kurum ve kuruşlarının görev ve sorumlulukları ile ilgili sunum yapıldı.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Kapsamında hazırlanan Eylem Planı’nın etkin bir şekilde uygulanması için yapılan çalışmaların değerlendirildiği toplantıda, ilgili kurum ve kuruluş temsilcilerinin de görüş ve önerileri ele alındı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam