KAHRAMANMARAŞ’TAN İSRAİL’E BÜYÜK TEPKİ - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

25 Haziran 2021 - 12:00

KAHRAMANMARAŞ’TAN İSRAİL’E BÜYÜK TEPKİ

KAHRAMANMARAŞ’TAN İSRAİL’E BÜYÜK TEPKİ
Son Güncelleme :

12 Mayıs 2021 - 6:30

11 views

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Abdülaziz Aydın, İsrail’in Kudüs’e ve Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarına ilişkin, “İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir. Bunun yolu da hükmü de bellidir; başkenti Kudüs, manevi zemini Mescid-i Aksa olan bağımsız Filistin devletidir” dedi.

İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırılara tüm dünyadan olduğu gibi Türkiye’den de tepkiler çığ gibi büyürken, bir tepki de Kahramanmaraş’tan geldi. Ulu Camii önünde Memur-Sen öncülüğünde toplanan STK’lar, İsrail’i protesto etti. Toplanan grup adına basın açıklaması yapan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Abdülaziz Aydın, “Filistin, saldırı altında. Kudüs, kirli postallar altında eziliyor. Mescidi Aksa, şeytanlaşmış ruhların, Siyonist canilerin tasallutu altında ve bir halk direnmeye devam ediyor; ikiyüzlü dünyaya, başını kuma gömen idraksizlere, nasipsizlere ve işbirlikçi hainlere inat. Bir halk, bir ümmet ölüme aldırış etmeden, korkak düşmanın üzerine yürüyor, atsız pusatsız. Utan dünya, utan insanlık. Unutmak felakettir” diye konuştu.

Aydın, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Bugün burada, hatırlatma yapmak için, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için bir araya geldik. İmanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandık. Evet, insan olmanın anlamı ve asgari şartı bugün bu meydanda toplanmaktır. Covit-19’u stratejik bir aparata dönüştüren, insanlığın bu zayıf anında hayasızca ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’ya saldıran, onlarca insanı katleden terörist İsrail’in yaptıklarını lanetlemek için buradayız. Artık şunu çok iyi biliyoruz: ziyanda olan bu asırda, başta ABD olmak üzere sistemin tüm egemenleri, korsan devlet İsrail’in kana ve teröre dayalı stratejisini küresel ölçekte desteklemekte ve sahip çıkmaktadır. Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz ve hayasız davranmaktadır. Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir.

Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyor, biz de burada direnmeye devam edeceğiz. İslam ümmetinin haremine, yüce kitabımızda mübarek kılınan beldeye yapılan saldırıya karşı direnen yiğitlerin sesi olacağız, sözü olacağız. Bu küresel, kirli stratejiye karşı biz de burada direneceğiz. İsrail bir yalan üzerine kurulmuştur. Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecek ve yıkılacaktır. Filistin’de, teknolojiye sırtını dayamış küresel Ebrehenin fillerine karşı, taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte. Kimileri bu söylediklerimize hamaset diyebilir. Fakat biz imanımızla buradayız, yüreğimizle buradayız ve tarih şuurumuzla buradayız. Tam da bu sebepten diyoruz ki, korku ve şiddet üzerine inşa edilmiş hiçbir sistem ayakta kalamaz. Yani İsrail’in temelinde terör vardır, kan vardır, kin vardır ve ırkçılık üzerine bina edilmiş Siyonist rejimin oluşturduğu ipe sapa gelmez kör bir inanç vardır.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam