Milletvekili Sezal, gündeme ilişkin soruları cevapladı - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

3 Mart 2021 - 05:46

Milletvekili Sezal, gündeme ilişkin soruları cevapladı

Milletvekili Sezal, gündeme ilişkin soruları cevapladı
Son Güncelleme :

19 Ocak 2021 - 7:03

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş milletvekili Mehmet Cihat Sezal, şehirde çalışması devam eden projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Sezal, “2019 verilerine baktığımızda istihdam konusunda şehrimizde hiç bir azalış yok. Geçen yıl 150 bin civarı istihdam var, bu yıl 150 bin civarı istihdam var.” dedi.

“Güzel gelişmeler olacak”

Şehirde devam eden projeler hakkında da konuşan milletvekili Sezal şunları söyledi: “Maliye binamızla ilgili çalışmaları sürdürüyoruz, çok yakın zamanda son aşamaya geldik ve inşallah yakın zamanda bununda müjdesini vereceğiz. Milletvekillerimizle gayretler sonucunda yerinin tahsisi uygun görüldü, onay alındı inşallah proje aşaması da tamamlandıktan sonra ihale aşamasına gelecek. İlçelerimize gittiğimizde de Elbistan’da besi organize sanayi bölgesi ve organize sanayi bölgesinin hazırlıkları güzel yeni yatırımlar için ve iş alanı oluşturulması için ve istihdam oluşturulması için de Hem Elbistan Kaymakamlığımız hem Belediyemiz ciddi çalışmalar yapıyor. İnşallah Elbistan’daki organize sanayinin alt yapı sorununu çözer sekte Elbistan’da istihdam konusunda çok güzel gelişmeler olacak. Tomsuklu organize sanayi bölgemizle ilgili en son Milletvekillerimizle görüşmelerimiz de bunun da atış alanının yer değişikliği ile inşallah sıkıntıyı ortadan kaldırıyoruz. Olumlu bir sonuç aldık, sadece yeni yer bulma konusun ’da biraz sıkıntılarımız vardı. Şuanda Milli savunma bakanlığımızda onunla ilgili yeni yer konusunda uygun bir yer bulmak için çalışmalarını sürdürüyor.2019 verilerine baktığımızda istihdam konusunda şehrimizde hiç bir azalış yok. Geçen yıl 150 bin civarı istihdam var, bu yıl 150 bin civarı istihdam var. Bir de yatırım yapma imkanı sağlarsak sanayicinin, sanayi çalışanının ve sanayi kesiminde çalışan vatandaşın işine devam etmesi aynı zamanda esnafı da koruyan bir etki.”

“Şehre önemli katkı sağlayacak”

İlerleyen günlerde sağlık bakanının Kahramanmaraş’a geleceğini vurgulayan Mehmet Cihat Sezal, “Kadın doğum Hastanesi’nin yeni binasının yapılması konusunda çalışmalar devam ediyor. Kahramanmaraş’ta Yörük Selim Hastanesi olarak faaliyete geçecek, hastanemizi de inşallah olağan üstü bir hal olmazsa 2021 yılı yatırımları arasında Sağlık Bakanlığımız gerçekleştirecek. Sağlık konusundaki yoğunluktan dolayı Bakanımızı misafir edemedik. Meclis açıldığında ilk fırsatta Sağlık Bakanımızı da Kahramanmaraş’a misafir edip onayını alıp bir an önce yatırımı da gerçekleştirmeye Hükümetimizin de desteği ile gerçekleştirilmesini sağlayacağız. Hızlı tren Kahramanmaraş’ta bir ring şeklinde Kahramanmaraş’a girip çıkacak. Biz devlet demiryollarını şu andaki Gar’ın olduğu yeri istasyon olarak önerdik. Bu da Bakanımız tarafından uygun görüldü, onun çalışması yapılıyor onayını aldıktan sonra hali hazırda gar olarak bilinen yeri tren istasyonu için uygun hale getireceğiz. Oradaki binaların konumunu vesairesini hepsini ulaştırma Bakanımızla görüştük kendisinin de tabi oranın tarihi bir alan olmasından dolayı çok hoşuna gitti. Burayı düzenleyip, burayı hızlı tren için istasyon, gar yapabiliriz.” diye konuştu.

“Esnaf ziyaretlerini sürdürüyoruz”

Esnaf ve parti teşkilat çalışmaları sırasındaki gözlemlerini de aktaran Ak Parti milletvekili Sezal, “ Ak Parti İl Başkanlığımızın yapmış olduğu programlar dahilinde programlarımızı sürdürüyoruz. Esnaf ziyaretleri ve teşkilat ziyaretlerini yoğunlaştırdık. Ak Parti teşkilatları sadece seçim zamanlarında değil, seçim zamanı dışında da vatandaşla bir araya gelen onların dertlerini ve sıkıntılarını dinleyen bir siyasi oluşum. Biz vatandaşlarımız sayesinde varız hep söylüyoruz, Milletin Ak Parti Milletin ta kendisi diye! Milletimizin kurduğu bir parti diye onların teveccühü ile onların desteği ile ayaktayız. Bizde onların bu teveccühü karşısında görevimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Her zaman vatandaşlarımızın istek ve ihtiyaçlarını dinliyoruz. Onlara her konuda destek olmaya çalışıyoruz. Hemşerilerimizin şikâyetlerini, sorunlarını dinleyip onlara çözüm önerisi sunmaya çalışıyoruz. Tüm teşkilatlarımız ile gayretle çalışmaya devam edeceğiz.” Dedi.

“Mart’tan sonra normalleşme başlayacak”

2021 yılının 2’nci çeyreğinde esnafların rahatlayacağını kaydeden AK Partili Cihat Sezal, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sağlık sürecinin olumsuz yansımaları hepimize etkili oldu. Fakat esnafımız zor şartlara kendini adapte etmiş, bu sürecin olağanüstü bir hal olduğunun da farkında. Bu noktada da ticaret Bakanlığımızın destekleri de oluyor, özellikle onlara zarar yazan esnaflarımıza 3 ay boyunca bin er TL yardım edecek, kira yardımı da dahil ayrıca yardım edilecek. Ekonomi gazetelerinde, dergilerinde ve yayınlarında takip ediyorum. Tüm dünyada da birçok ekonomi yayınını takip ediyorum. Birçok ekonomistin Türkiye’nin 2021 yılın da bu süreçten en iyi şekilde en avantajlı çıkacak, Ülke olacağı işaretinde görüyorum. 2021 yılının 2’nci çeyreğinde Mart – Haziran sürecinden sonra esnafımızın rahatlayacağını Türkiye’nin de bu süreci lehine çeviren bir ülke olarak atılıma geçeceğini düşünüyorum.”

“Pandemi koşulları kutlamalara yön verecek”

Son olarak 12 Şubat kurtuluş bayramı hakkında da konuşan Sezal, “Pandemi koşullarında 12 Şubat kutlamalarının nasıl olacağını Büyük Şehir Belediyemiz organize edecektir. Hastalık seyri olumlu anlamda iyi olursa Cumhur Başkanı yardımcımızın programı uygun ise misafir etmek istiyoruz. 12 Şubat Kahramanmaraş için çok önemli bir yere sahip Kahramanmaraş’ın ecdadımızın, atalarımızın Kahramanmaraş için mücadelesinin ve hatta milli mücadeleyi başlatan tüm atalarımıza Anadolu da milli mücadeleyi başlatan onu ateşleyen olaylardan birisi.12 Şubat kurtuluşumuzun hayırlı olmasını Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin de Kurtuluş Bayramını şimdiden kutluyorum.” dedi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam