SAĞLIK-SEN KAHRAMANMARAŞ’TA TEŞKİLATLANDI - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

26 Mayıs 2024 - 05:21

SAĞLIK-SEN KAHRAMANMARAŞ’TA TEŞKİLATLANDI

SAĞLIK-SEN KAHRAMANMARAŞ’TA TEŞKİLATLANDI
Son Güncelleme :

03 Şubat 2024 - 9:16

SİYASİ VE İDEOLOJİK SENDİKACILIĞIN PANZEHİRİ OLAN SENDİKA BİRLİK SAĞLIK-SEN KAHRAMANMARAŞ’TA TEŞKİLATLANDI.

Kahramanmaraş ilimizde bağımsızlık meşalesi düsturu ile siz değerli basın mensubu arkadaşlarımız ve saygıdeğer kamu çalışanları huzurunda yönetimimizle birlikte sendikamızı ilan etmeden önce Filistin‘de yaşanan ve masum sivillerin katledildiği, özellikle ve özellikle çocukların dünyada hiçbir yerde, hiçbir savaşta katledilmediği kadar katledildiği ,Filistin Savaşını kınayarak başlamak istiyoruz. Burada tüm Dünyadaki ülkelerde artık bu akan kanın durmasını istiyoruz. BİRLİK SAĞLIK SEN olarak Kahramanmaraş artık şubeleşme yolunda… Sendikamız burada siyasi ve ideolojik sendikacılığın, panzehri olarak ilk adımını atmıştır.

BİRLİK SAĞLIK-SEN İl koordinatörü METİN YILMAZ açıklamasında;

2002 yılında RESUL AKAY genel başkanımızın önderliğinde , bu meşaleyi siyasi odaklara hizmet etmemek adına kamu emekçilerimizin emeğinin, hakkının ve çalışma ortamının savunulduğu bir sivil toplum kuruluşu olması hasabiyle BASK’ı teşkilatlandırmış olup ve bu bayrağı bugün bizlere teslim etmiş, bizler de bu kutlu yolda Kahramanmaraş’ta il temsilcimiz Mustafa KUZUGÜDEN ve yönetim kurulu üyelerimizin önderliğinde tüm Kahramanmaraş ve dahi tüm dünyaya örnek olacak şekilde bu mücadeleyi sürdürmeye başlıyoruz.

Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızın aracılığı ile diklenmeden dik durarak, yanlışa yanlış, doğruya doğru düsturu ile eğilmeden bükülmeden burada tüm halkımızın ve tüm kamu emekçilerinin huzurunda bir söz vererek sendikal meşalemizin ateşini yakıyoruz’ dedi.

YILMAZ konuşmasının devamında;

4688 sayılı sendikalar kanununun, kamu çalışanlarının bir avukatıymış gibi çalışanların ve iş verenlerin arasında adeta bir köprü görevi görerek, eksiklikleri çözüm önerilerimizle birlikte yöneticilerimizle el ele , kol kola , birlikte mücadele ederek çalışma ortamımızdaki eksikleri gidermek, onlarla beraber çalışanlarımızın daha müreffer bir şekilde yaşamasını sağlamak için bugün Kahramanmaraş’ta BİRLİK SAĞLIK-SEN’i BASK(Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu) çatısı altında ilan ediyoruz.’dedi

YILMAZ konuşmasının sonunda ;

Tüm kamu çalışanlarının artık gönül rahatlığıyla çıkan kanunların A sendikası B sendikası demeden hepimize etki ettiği aşikar ortadadır. Gelin bir olalım. Birlik olalım, diri olalım ,yanlışa hep beraber dur diyelim diyoruz. Birlik sağlık-sen çatısı altında siyasi ve ideolojik sendikacılığın panzehri olarak ortak akıl ve ortak mücadele ile Kahramanmaraş il temzsilcimiz Mustafa KUZUGÜDEN başkanlığında buluşmaya davet ediyoruz.’dedi.

MUSTAFA KUZUÜDEN METİN YILMAZ

BİRLİK SAĞLIK SEN BİRLİK SAĞLIK SEN

KAHRAMANMARAŞ İL TEMSİLCİSİ KAHRAMANMARAŞ İL KOORDİNATÖRÜ

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam