Milletvekili Sezal: Milletin iradesinin üstünde hiçbir güç yoktur - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

18 Nisan 2021 - 21:10

Milletvekili Sezal: Milletin iradesinin üstünde hiçbir güç yoktur

Milletvekili Sezal: Milletin iradesinin üstünde hiçbir güç yoktur
Son Güncelleme :

06 Nisan 2021 - 10:03

Milletvekili Sezal: Milletin iradesinin üstünde hiçbir güç yoktur

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, gündeme ilişkin gazetemize özel açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş’a TBMM tarafından İstiklal Madalyasının verilişinin yıl dönümü dolayısıyla konuşan Milletvekili Sezal: “Bugün Kahramanmaraş’ın İstiklal Madalyası’nı almasının 96’ıncı yıl dönümü. Ben bu manada tüm Şehit ve Gazilerimizi rahmet ve minnetle anlıyorum. Bu önemli günde onları tekrar yad ediyorum. Kahramanlık bizim milletimizin ruhunda var ve bunu taşımak Kahramanmaraşlı hemşehrilerimize nasip oldu. İnşallah bundan sonraki süreçte de bunu layıkıyla kutlayarak ve hatırlayarak devam edeceğiz.” Dedi.

Milletvekili Sezal: “Bugün aynı zamanda avukatlarımızın günü. Tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü kutluyorum.” Dedi.

“Milletin iradesine karşı yapılmış bir açıklamadır”

3 Nisan gecesi yayımlanan bildiri ile ilgilide konuşan Milletvekili Mehmet Cihat Sezal: Tabii bildiğiniz gibi bu süreçte iki gün önce bir bildiri yayınlandı. Maalesef 104 eski amiralin milletimizin iradesine karşı bir açıklaması var. Burada üzücü olan birkaç husus var. Özellikle medyada eski amirallere sahip çıkanlar var. Yalnız ben özellikle şu cümleyi buradan milletimizin dikkatine sunmak istiyorum. Bu bildiride şu cümle çok önemli; “Çağdaş rotadan uzaklaşmış, gösterme çabalarını kıran tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz. Aksi halde Türkiye Cumhuriyeti tarihte örnekleri olan bunalımı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşamak risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir.” Bu bildirinin bir paragrafı. Bu paragraf şöyle başlıyor; “Bu gerekçelerle TSK ve Deniz Kuvvetlerimizi bu değerlerin dışına çıkmış Atatürk’ün çizdiği çağdaş rotadan uzaklaşmış, gösterme cabalarını kınıyor ve tüm varlığımızla karşı çıkıyoruz. Aksi halde Türkiye Cumhuriyeti tarihte örnekleri olan bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir.” Buradan şunu söylüyorum, eski amirallere sahip çıkanlara da söylüyorum; Milletin iradesi üstünde hiçbir güç yoktur ve hiçbir bildiri milletin iradesi üstüne değildir. Kimsenin haddi değildir milleti ayar vermeye çalışmak.

“Muhalefet, amalı fakatlı cevaplar verdi”

Bunun Türkiye’de onlarca örneği olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden beri millet iradesini vesayet altına almaya çalışanlar olmuştur. Muhalefetten de bu konu hakkında kayda değer amalı fakatlı açıklamalar dışında doğru düzgün millet iradesini savunan bir açıklama yapılmamıştır. Bu çok üzücüdür. Aytun Çıray örneği var. Belgenin altına imzamı atarım diyen siyasetçi olabiliyor. Siz iktidar olsanız askerler çıkıp sizinle ilgili bildiri yayınlasa aynı altına imza atacak mısınız diye sorarlar. Sizin siyasetçi olarak bu söylemeniz millet iradesine karşı çıkmaktır ve yine gördük İyi Partili bir Genel Başkan Yardımcısı değil ama Başkan Yardımcısının ekibinde. Birim Başkan Yardımcılığı yapan Ergün Mengi’nin de bu bildiride en başta imza sahibi olduğunda gördük. O yüzden bu karmaşık ilişkiler milletimiz için çok üzücüdür ve biz biliyoruz ki bu 104 eski amirali tetikleyen başka birileri var. Altında imzası olmayanlar var ve onlar kim o çok mühim. Yani 15 Temmuz’u askerler mi yaptı yoksa onları maşa olarak kullanırlar mı yaptı. Millet iradesine karşı bunları tetikleyen kimdir?

“Milletin iradesinin üstünde hiçbir güç yoktur”

Eğer Türkiye Cumhuriyeti Devletinde hükümet değişecekse millet iradesi ile değişir. Onun dışındaki hiçbir iradeyi hiçbir bildiriyi kabul etmiyoruz. Bunun çok önceleri defaatle ihtilallerin ve bildirilerin sonuçlarını görülmüştük. Bizim uyanık olmamız lazım. Bunların hiçbirine itibar etmemiz lazım. Amiralleri değil Cumhurbaşkanını kendi iradesiyle seçilmiş hükümeti kendi iradesiyle seçmiş milletimizin arkasında olmamız lazım.” İfadelerine yer verdi.

Kahramanmaraş’a yapılması planlanan vergi Dairesi ve Maliye binası hakkında da müjdeli haberi veren Milletvekili Sezal: “Vergi Dairemizin yeri Devlet Demiryollarından tahsisi yapıldı. Emniyet Müdürlüğümüzün karşısına düşen alan. Çok şükür ki geçen hafta projesi de çizildi. Biz Çevre Şehircilik Müdürlüğümüzde mühendis ve Mimar arkadaşlarımızla ve Çevre Şehircilik İl Müdürümüzle bir araya geldik. Projenin son halini Vergi Dairesi Başkanımız ve Defterdarımızla da mutabık kalarak son halini çizdirdik. İnşallah yakın zamanda ihalesi yapılacak. Tabii burada devletimize yük olmamak adına vergi dairemizin elinde bulunan arsaları takas karşılığıyla ihaleyi alan kişiye vereceğiz. İhaleyi alan kişi bu arsaların ve binanın karşılığında yeni Maliye binanızı yapacak. Hem devletimize yük olmamış olacağız hem de Kahramanmaraş’ın uzun yıllardır Maliye binasına ihtiyacı vardı. Bu sorunu ortadan kaldıracağız. Bir aksilik olmazsa 2021 yılı içerisinde ihalesi tamamlanır. Süreç oraya kadar geldi. Tamamlandıktan sonra da inşallah 2023’e kadar Maliye binamızı milletimizin hizmetine sunacağız” ifadelerine yer verdi.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam