SULAR AKADEMİ HASTANESİ’NDEN İLETİŞİM BECERİLERİ EĞİTİMİ - Maraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika HaberleriMaraş46 | Kahramanmaraş Haber | K.Maraş Gündem Son Dakika Haberleri

22 Nisan 2024 - 16:59

SULAR AKADEMİ HASTANESİ’NDEN İLETİŞİM BECERİLERİ EĞİTİMİ

SULAR AKADEMİ HASTANESİ’NDEN İLETİŞİM BECERİLERİ EĞİTİMİ
Son Güncelleme :

19 Haziran 2023 - 14:06

Kahramanmaraş Özel Sular Akademi Hastanesi’nde “Etkili İletişim Becerileri” Konulu Hizmet İçi Eğitim programı düzenlendi.


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nde işletme bölümünde akademisyen olan Prof. Dr. Canan Gamze Bal eğitimde yaptığı konuşmada şu şekilde konuştu; Özel Sular Akademi Hastanesi’nin bugünkü programında iletişim eğitimiyle ilgili bir aradayız.


Kahramanmaraş’taki bir hastanemizin böyle bir organizasyon içerisinde olduğu için ben çok mutluyum. Umarım devamında da bütün takımların katıldığı birbirimizi anladığımız ve güzel iletişim kurduğumuz bir dünyada bir araya geliriz.


Prof. Dr. Canan Gamze Bal, Bu programı yapmamızdaki amaç hastanemizdeki hasta deneyimini geliştirmek Ve aynı zamanda da çalışanlarımızın tükenmişliğini azaltmak anlamında birbirleriyle kurdukları bağları ve iletişimi geliştirmektir. Bu eğitim programı depremden önce planlamıştık. Tabii depremden sonra olunca içeriğimizi biraz değiştirdik. Ama planımız Depremden önceydi. Tabi depremden sonra olduğu için adaptasyon konusunda biraz tabii ki zorluk yaşıyoruz hepimiz. Ama eğitimimiz çok güzel geçiyor ’dedi.

İletişimin, duygu ve düşüncelerin iki insan arasındaki paylaşımı olduğunu söyleyen Bal, iletişimin insanlar arasında gönülden gönüle bir köprü vazifesi gördüğünü, etkileşim içinde olduğumuz her ortamda sevgi dilinin önemli bir anahtar olduğunu vurguladı. İletişimde beden dilinin önemine de vurgu yapan Prof. Dr. Canan Gamze Bal, sözlü iletişimin beden dili kadar etkili olmadığını belirtti. İnsanlar arasındaki ilişkilerde empati kurmak gerektiğini de anlatan Bal, “Mimikleriniz ve jestleriniz, karşınızdaki insana olan duygularınızın ifadesinin anlamıdır. Ne yaptığınız önemli değil, ne söylediğiniz önemli değil; nasıl yapacağınız, nasıl söyleyeceğiniz ve karşınızdaki insanda nasıl yankı bulacağınız önemlidir” dedi.

Özel Sular Akademi Hastanesi adına konuşan Halil İbrahim Avşaroğlu, hastane personeline yönelik hizmet içi eğitim programları düzenlemeye önem verdiklerini söyledi. Avşaroğlu, hastane bünyesinde benzeri eğitim programlarının devam edeceğini söyledi.
Hayatın her alanında çok önemli olan iletişim konusunda verilen eğitimin çok yararlı geçtiğini belirten hastane personeli, bu tarz eğitimlerin son derece faydalı olduğunu belirterek hastane Yönetimi’ne teşekkür etti.
Eğitimin ardından gerçekleştirilen soru-cevap bölümünde ise konuşmacı Prof. Dr. Canan Gamze Bal, katılımcıların sorularını yanıtladı.

YORUM YAP

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
reklam